Podgląd treści WWW (JSR 286)

Dania regionalne

Tradycja kulinarna podlasia kształtowała się na styku kultur wschodu i zachodu - tradycji polskiej z jej włoskimi naleciałościami i chłopsko-łowieckiej kuchni litewskiej, sąsiedzkich wpływów pruskich i białoruskich, ale też tatarskiej kuchni o korzeniach orientalnych. Dlatego suwalszczyzna to kraina, gdzie do stołu siada się chętnie, a wstaje od niego niełatwo. To kraina pysznego mięsa i wędlin, niepowtarzalnych specjałów czarowanych z ziemniaka, delikatnych ryb i bogactwa pierogów, zawiesistych zup i  aromatycznych grzybów, gorącego wiejskiego chleba i wyśmienitych ciast.


A do tego znakomity, lokalny wywar z chmielu, albo i coś mocniejszego, przy księżycu pędzonego...
Podgląd treści WWW (JSR 286)
  • wtorek, 7 lipca 2015 Autoryzowany kurs AutoCAD w atrakcyjnej cenie! - Zapraszamy do skorzystania z naszej promocji AutoCada.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Newsletter 42/2015 - 18 czerwca w Parku Naukowo - Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach odbyła się konferencja zatytułowana „Cyfryzacja - trampoliną rozwoju”. Tematyką, która zdominowała to organizowane przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej spotkanie były nowoczesne rozwiązania informatyczne wdrażane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i jednostki samorządu terytorialnego.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych - Nowoczesne rozwiązania oparte na oprogramowaniu jednego z najstarszych koncernów informatycznych, IBM – to tematyka, która zdecydowanie dominowała podczas organizowanego przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej seminarium pt.„Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych”. Spotkanie odbyło się 24 czerwca w siedzibie firmy T-Matic Grupa Computer Plus w Białymstoku.
Najbliższe szkolenia page