Podgląd treści WWW (JSR 286)
Podgląd treści WWW (JSR 286)

Region

Suwalszczyzna to region położony w północno-wschodniej części Polski, charakteryzujący się pięknym krajobrazem i unikalną rzeźbą terenu, otoczony trzema Parkami Narodowymi - Wigierskim, Biebrzańskim i Narwiańskim. Jest to najdalej wysunięty kraniec Polski, wciśnięty pomiędzy Białoruś, Litwę i rosyjski Obwód Kaliningradzki. Sercem Suwalszczyzny jest miasto Suwałki, które zostało założone przez zakon kamedułów wigierskich jako osada w XVII wieku w zakolu Czarnej Hańczy, u zbiegu historycznych szlaków z Grodna do Królewca i z Mazowsza na Litwę.

Piękny krajobraz i czyste powietrze sprawiają, że każdego roku przyjeżdża tu coraz więcej turystów z kraju i zagranicy, aby nacieszyć oczy tak unikatowymi walorami przyrodniczymi jak Góra Cisowa, Oz Turtulski czy Głazowisko Bachanowo. Nie można zapomnieć również o zabytkach takich, jak Stańczyki, Kanał Augustowski czy ruiny pałacu Paca w Dowspudzie. Liczne jeziora i rzeki Suwalszczyzny znane są z przejrzystych i czystych wód rzadko spotykanych w innych częściach Polski. Jednym z najbardziej znanych jezior jest jezioro Wigry, które składa się z kilkunastu jezior połączonych ze sobą strumykami i cieśninami, gdzie na jednej z wysp (dzisiaj półwyspie) wybudowany został zespół klasztorny. Do jeziora wpływa rzeka Czarna Hańcza, która jest znaną w Polsce trasą wojskową. Rzeka wypływa z jeziora Hańcza, które jest z kolei najgłębszym jeziorem w Polsce. Wzdłuż jeziora porozrzucane są duże głazy przyniesione przez lodowiec, które sprawiają wrażenie sztucznie ułożonych. Dzięki dużej przejrzystości jest wspaniałym miejscem do uprawiania nurkowania.

Wszystko to, to tylko kilka miejsc, które warto odwiedzić i zapoznać się z ich ciekawą historią. Chcąc dokładniej poznać uroki tego regionu nie wystarczy kilka dni zwiedzania. Na pierwszy rzut oka Suwalszczyzna nie wydaje się duża, ale biorąc pod uwagę ilość walorów, ciekawych miejsc i szlaków turystycznych rozciągających się po całym regionie, przerosła niejednego turystę. Każdy, kto raz przyjechał w te strony, niejednokrotnie będzie tu wracać, a to wszystko dzięki naturalnej zieleni, która otacza nas z każdej strony, pięknym lasom, w których, nie tylko znajdują schronienie liczne zwierzęta, rodom, wzgórzom i ciekawym miejscom historycznym i przyrodniczym.

Ciekawa kultura, jak również regionalne jedzenie sprawia, że czujemy się tu odprężeni, a świeże powietrze, przyjemny krajobraz i obcowanie z przyrodą powoduje, że czujemy się wypoczęci. W każdej części krainy można znaleźć coś, co zainteresuje każdego. Chcąc przeżyć przygodę warto odwiedzić i zobaczyć wszystko na własne oczy, a Suwalszczyzna zostanie w pamięci jako „kraina dobrych wspomnień”.
Podgląd treści WWW (JSR 286)
  • wtorek, 7 lipca 2015 Autoryzowany kurs AutoCAD w atrakcyjnej cenie! - Zapraszamy do skorzystania z naszej promocji AutoCada.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Newsletter 42/2015 - 18 czerwca w Parku Naukowo - Technologicznym Polska - Wschód w Suwałkach odbyła się konferencja zatytułowana „Cyfryzacja - trampoliną rozwoju”. Tematyką, która zdominowała to organizowane przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej spotkanie były nowoczesne rozwiązania informatyczne wdrażane zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i jednostki samorządu terytorialnego.
  • wtorek, 23 czerwca 2015 Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych - Nowoczesne rozwiązania oparte na oprogramowaniu jednego z najstarszych koncernów informatycznych, IBM – to tematyka, która zdecydowanie dominowała podczas organizowanego przez Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej seminarium pt.„Informatyczne wsparcie prac badawczo-rozwojowych”. Spotkanie odbyło się 24 czerwca w siedzibie firmy T-Matic Grupa Computer Plus w Białymstoku.
Najbliższe szkolenia page