Web Content Viewer (JSR 286)
Web Content Viewer (JSR 286)

Północno-Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej

Jak podnieść efektywność oraz konkurencyjność własnego przedsiębiorstwa i całej gospodarki?  Jak usprawnić własną pracę? Jak lepiej i ciekawiej żyć? Jak osiągnąć sukces? Właściwa odpowiedź kryje się w szerszym i skuteczniejszym wykorzystaniu możliwości, jakie oferują współczesne technologie teleinformatyczne. Do tego zaś niezbędne są kompetencje cyfrowe.

 

Kompetencje cyfrowe oznaczają nie tylko wdrażanie innowacyjnych procesów, produktów, usług, a co za tym idzie rozwoju i wzrostu efektywności firm, ale wpływają również na usprawnienie własnej pracy oraz poprawę jakości życia. Wszystkie te benefity są zasługą lepszego dostępu do informacji oraz wszelkich dóbr i usług obecnych w przestrzeni elektronicznej.

 

By sprostać oczekiwaniom w zakresie cyfryzacji gospodarki i społeczeństwa powołaliśmy do życia Północno - Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej jako innowacyjny ośrodek skupiający wiele firm, instytucji, organizacji świadczących usługi edukacyjne z zakresu technik cyfrowych.  Stworzony na prawdziwie europejskim poziomie, Północno- Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej stanowi konkurencyjne  środowisko wiedzy, łączące bogatą i zróżnicowaną ofertę programową,  doskonałe merytoryczne i dydaktyczne kompetencje wykładowców, efektywną metodykę nauczania i nowoczesną infrastrukturę.

 

Ideą Klastra jest łączyć pożyteczne z  przyjemnym,  dlatego nasze programy szkoleniowe są realizowane w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski, unikatowym i nieskażonym regionie suwalskim. Sprzyjające warunki do edukacji gwarantują większą efektywność nauczania, a przy okazji regenerację, relaks, rozrywkę i aktywny wypoczynek wśród suwalskich jezior, rzek i lasów.  Tak więc ofertę edukacyjną dostosowaną do potrzeb Klienta dopełniamy  szerokim wachlarzem usług komplementarnych (m.in. hotelarskich, gastronomicznych, rekreacyjnych, rozrywkowych) „przyprawionych” turystyczno - przyrodniczymi walorami Suwalszczyzny.  

 

Na uwagę zasługuje również fakt, że Północno- Wschodni Klaster Edukacji Cyfrowej jest środowiskiem współpracy członków Klastra z innymi podmiotami, tworząc przyjazne otoczenie do współdziałania, nawiązywania kontaktów,  dzielenia się specjalistyczną wiedzą, doświadczeniem, przy użyciu nowoczesnych narzędzi, zaawansowanej infrastruktury i możliwości intelektualnych. Dodatkowe przewagi kompetencyjne Klastra wynikają z jego lokalizacji - bliskości rynków Wschodu.

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy dostrzegają ogromne możliwości rozwoju wynikające z poszerzania wiedzy cyfrowej i korzystania z kompleksowej oferty Północno- Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej.

Web Content Viewer (JSR 286)
  • Thursday, April 24, 2014 Promocja uroków Suwalszczyzny w Gdańsku - Rolą Północno-Wschodniego Klastra Edukacji Cyfrowej, oprócz uświadamiania znaczenia kompetencji cyfrowych, jest także promocja niespotykanych nigdzie indziej, zapierających dech w piersiach walorów turystycznych Suwalszczyzny. By dotrzeć z tą informacją również do osób spoza regionu Polski Wschodniej, przedstawiciele Klastra kolejny rok z rzędu brali udział w najważniejszej imprezie branży wypoczynkowo-rekreacyjnej, czyli Gdańskich Targach Turystycznych.
  • Thursday, April 24, 2014 O rozwiązaniach wspierających przedsiębiorców na konferencji Klastra - Implementowanie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, kompetencje pracowników i umiejętność połączenia ich sił, by wykorzystać wspólny potencjał oraz efektywne zarządzanie przedsiębiorstwem to bez wątpienia elementy, które mogą zadecydować o sukcesie na dzisiejszym, niezwykle konkurencyjnym rynku. Nic więc dziwnego, że m. in. te tematy zostaną poruszone przez prelegentów na konferencji, która odbędzie się 6 czerwca w Augustowie.
  • Thursday, April 24, 2014 Złote @ czekają na liderów cyfryzacji! - Wielkimi krokami zbliża się kolejna, 18. już edycja Konferencji „Miasta w Internecie”, czyli największego i najważniejszego w kraju spotkania decydentów i ekspertów branży technologii informacyjno-komunikacyjnych. I choć impreza odbędzie się dopiero w dniach 11-13 czerwca 2014 r. obecnie przyjmowane są zgłoszenia kandydatur do prestiżowych tytułów „Lidera Cyfrowej Administracji” oraz „Samorządowego Lidera Szerokopasmowego Internetu”.
Najbliższe szkolenia page